Redakcja gazetki szkolnej

Opiekun: p. Dorota Rusak

Pani Dorota Rusak, opiekun szkolnej gazety od 6 lat. Jej pasją jest rozwijanie uczniowskich talentów, zwłaszcza w mówieniu i pisaniu piękną polszczyzną oraz chęci do czytania książek, zwłaszcza pozycji z literatury dla dzieci i młodzieży, które z pasją wyszukuje. W wolnym czasie czyta książki i chodzi na siłownię. Chętnie przeprowadziłaby wywiad z panią Aldona Peplińską.

Zajęcia dziennikarskie odbywają się w każdy wtorek, o 8.00. Uczestniczą w nich uczniowie i uczennice z klas V-VII, w tym roku szkolnym - 12 osób. Zajęcia poświęcone są tworzeniu ciekawych artykułów do szkolnej gazety ,,Newsa szkolnego". Tytuł gazety powstał w wyniku konkursu, ogłoszonego kilka lat temu wśród uczniów naszej szkoły. Uczestnictwo w zajęciach wymaga od uczniów systematyczności - muszą w umówionym czasie przeprowadzać wywiady, wywiązać się z ich zredagowania. Trzeba mieć w sobie dużo cierpliwości, gdyż wielokrotnie trzeba o sobie przypominać udzielającym wywiady, szukać chętnych do ich udzielenia. Każdy, kto pisze do szkolnej gazety, uczy się cierpliwości i solidności - prawidłowego tworzenia wypowiedzi, zwięzłego wypowiadania się, ćwiczy też ortografię i interpunkcję. Zanim powstanie artykuł, ile się napisze! To zajęcia dla pracowitych, odpowiedzialnych uczniów. Trzeba się wiele nachodzić, aby znaleźć ciekawy temat i chętną osobę do wywiadu, która nie odmówi odpowiedzi na zadawane pytania. Do tego trzeba zrobić ciekawe zdjęcia, pasujące do tematu. Ale jaka jest potem satysfakcja, gdy ukaże się kolejny numer z nazwiskiem dziennikarza, który tyle się napracował.

R e d a k t o r z y

Natalia Ciecieląg

Nazywam się Natalia Ciecieląg.
Na koło dziennikarskie uczęszczam już cztery lata. Interesuje mnie praca w laboratorium. Chciałabym przeprowadzić wywiad z moim ulubionym aktorem. Moje ulubione zwierzątko to żyrafa, a kolor to żółty. Moja ulubiona potrawa to spaghetti. Marzę o podróży do Hiszpanii. W przyszłości chciałabym pracować jako detektyw. Mój pseudonim dziennikarski to Pani Nieznajoma.

Kamila Dworak

Nazywam się Kamila Dworak.
Na koło dziennikarskie uczęszczam już 4 lata. Lubię szary kolor. Uwielbiam fotografować. Chciałabym przeprowadzić wywiad z brytyjskim duetem Bars and Melody. Moim marzeniem jest wyjechać do USA i zostać bardzo znaną fotografką. Mój dziennikarski pseudonim to Fuksio.

Olga Klimek

Hej! Nazywam się Olga Klimek.
Uczęszczam na koło dziennikarskie od czwartej klasy. Moimi zainteresowaniami są: muzyka, gotowanie i granie w badmintona z rodziną. Oczywiście, interesuję się nauką, najbardziej języków obcych. Chciałabym przeprowadzić wywiady z: reprezentacją Polski w piłce nożnej oraz autorami moich ulubionych książek i filmów. Moimi ulubionymi zwierzętami są dwa psy, jeden kot, którzy ze mną mieszkają. Zaś moje ukochane kolory to czarny, biały i szary. Moja przepyszna potrawa to: zapiekanka autorstwa mojego taty. W przyszłości chciałabym być tłumaczem. Myślę, że dążę do tego celu.

Julia Ostrowska

Nazywam się Julia Ostrowska.
Na zajęcia dziennikarskie chodzę od czterech lat. Interesuję się sportem, np. koszykówką. Chciałabym przeprowadzić wywiad z psychologiem, o jego pracy. Moim ulubionym zwierzęciem jest kot. Uwielbiam kolor niebieski. Moją przepyszną potrawą są pierogi z jagodami, a szczególnie kiedy robi je babcia. Marzę o tym, aby dostać ośmiotygodniowego psa. W przyszłości chciałabym zostać wybitnym psychologiem, lecz podoba mi się również praca fotografa. Mój pseudonim to Ala.

Anna Wojtczyk

Nazywam się Ania Wojtczyk.
Na koło dziennikarskie uczęszczam od 4 lat. Interesuję się różnymi dyscyplinami sportu. Chciałabym przeprowadzić wywiad z nowymi uczniami w naszej szkole. Moje ulubione zwierzę to kot, a moim ulubionym kolorem jest fioletowy. Moją przepyszną potrawą są pierogi. Marzę o skoku na bungee. W przyszłości chciałabym zostać weterynarzem. Mój pseudonim to Aniołek.

Kaczorowska Martyna

Nazywam się Martyna Kaczorowska.
W zajęciach dziennikarskich biorę udział od 5 września 2017 roku. Oprócz nauki interesuję się malarstwem. Chciałabym przeprowadzić wywiad z ekipą programu telewizyjnego ,,Nasz nowy dom". Moje ulubione zwierzątko to mój pies, Tusia. Mój ulubiony kolor to niebieski. Uwielbiam sałatkę jarzynową. Marzę, żeby zostać słynną aktorką. Mój dziennikarski pseudonim to Tina.

Anna Prasołek

Nazywam się Anna Prasołek.
Na koło dziennikarskie uczęszczam 3 lata. Oprócz nauki interesuję się jazdą konno i pływaniem. Moimi ulubionymi zwierzętami są moje koty. Moja przepyszna potrawa to lasagne. Marzę o wycieczce do Londynu. W przyszłości chciałabym zostać technikiem kryminalistyki. Pragnęłabym przeprowadzić wywiad z Anną Lewandowską. Mój pseudonim dziennikarski to Misia.

Julia Wojtaś


Mikołaj Grzesik


Paweł Kostka

Nazywam się Paweł Kostka.
Na koło dziennikarskie chodzę od 19.09.2017roku. Oprócz tego interesuję się piłką nożną. Moje ulubione zwierzę to pies, a potrawa to spagetti. Mój ulubiony kolor to zielony. Marzę o karierze piłkarskiej. Mój pseudonim dziennikarski to Kostka.

Dominika Szafrańska

Mam na imię Dominika, a na nazwisko Szafrańska.
Na koło dziennikarskie chodzę od wtorku, 26.09.2017 roku. Moje hobby to sport, bieganie, siatkówka. Chciałabym przeprowadzić wywiad z piosenkarką Natalią Nykiel. Mam dwa pieski, jednego kota i trzy króliki. Mój ulubiony kolor to niebieski. Mój pseudonim dziennikarski to Szczeniaczek.

Nikola Żynda

Nazywam się Nikola Żynda.
Zapisałam się na koło dziennikarskie 26.09.2017 roku. Moje hobby to sport, bieganie. Chciałabym przeprowadzić wywiad z piosenkarką Natalią Nykiel. Mój ulubiony kolor to niebieski. Mam jednego kota i trzy króliki. Mój pseudonim dziennikarski to Żaba.

W ostatnim numerze

2018 / 2019

  • Wydanie specjalne z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
  • 1/2018/2019
  • stron 20

Archiwum

2017 / 2018

2016 / 2017

2015 / 2016

2014 / 2015

2013 / 2014

2012 / 2013

Zadzwoń: 59 8113 177
Społeczność:
do góry