Redakcja gazetki szkolnej

Opiekun: p. Dorota Rusak

Pani Dorota Rusak, opiekun szkolnej gazety od 6 lat. Jej pasją jest rozwijanie uczniowskich talentów, zwłaszcza w mówieniu i pisaniu piękną polszczyzną oraz chęci do czytania książek, zwłaszcza pozycji z literatury dla dzieci i młodzieży, które z pasją wyszukuje. W wolnym czasie czyta książki i chodzi na siłownię. Chętnie przeprowadziłaby wywiad z panią Aldona Peplińską.

W zajęciach dziennikarskich uczestniczą uczniowie i uczennice z klas 6. i 8., w tym roku szkolnym - 12 osób. Zajęcia poświęcone są tworzeniu ciekawych artykułów do szkolnej gazety "Newsa szkolnego". Tytuł gazety powstał w wyniku konkursu, ogłoszonego kilka lat temu wśród uczniów naszej szkoły. Uczestnictwo w zajęciach wymaga od uczniów systematyczności - muszą w umówionym czasie przeprowadzać wywiady, wywiązać się z ich zredagowania. Trzeba mieć w sobie dużo cierpliwości, gdyż wielokrotnie trzeba o sobie przypominać udzielającym wywiady, szukać chętnych do ich udzielenia. Każdy, kto pisze do szkolnej gazety, uczy się cierpliwości i solidności - prawidłowego tworzenia wypowiedzi, zwięzłego wypowiadania się, ćwiczy też ortografię i interpunkcję. Zanim powstanie artykuł, ile się napisze! To zajęcia dla pracowitych, odpowiedzialnych uczniów. Trzeba się wiele nachodzić, aby znaleźć ciekawy temat i chętną osobę do wywiadu, która nie odmówi odpowiedzi na zadawane pytania. Do tego trzeba zrobić ciekawe zdjęcia, pasujące do tematu. Ale jaka jest potem satysfakcja, gdy ukaże się kolejny numer z nazwiskiem dziennikarza, który tyle się napracował.

R e d a k t o r z y

Natalia Ciecieląg

Nazywam się Natalia Ciecieląg.
Nie posiadam pseudonimu dziennikarskiego i na razie nie chcę go mieć. Na zajęcia dziennikarskie uczęszczam od 4. klasy szkoły podstawowej. W przyszłości chciałabym przeprowadzić wywiad ze znanymi, brytyjskimi piosenkarzami Max and Harvey. Również moim marzeniem jest przeprowadzenie wywiadu ze znanym amerykańskim zespołem Why don’t we. Wywiady te byłyby o początkach ich kariery. Moimi ulubionymi zajęciami w szkole są lekcje języka angielskiego. Nie uczęszczam na żadne zajęcia pozaszkolne. Moim ulubionym kolorem jest żółty, na co dzień staram się ubierać luźno i wygodnie. Moimi ulubionymi potrawami są potrawy mączne, moim znakiem zodiaku jest Lew. W tym roku szkolnym obiecuję sobie, że dam z siebie wszystko, przyłożę się jeszcze bardziej do nauki i napiszę zadawalająco testy końcowe. Do najbliższego numeru gazety chciałabym napisać o rzeczach, które motywują mnie do pracy i dzięki którym uzyskuję zadawalające mnie wyniki w nauce. Może ktoś z czytelników dzięki temu zainspirowałby się i wykorzystał jakąś moją metodę pracy i nauki. Bardzo tęsknię za wakacjami. Jestem smutna, gdyż minęły za szybko. W minione wakacje spełniłam kilka moich marzeń, mianowicie spotkałam swoich idoli, z którymi mam zdjęcie, byłam na ich koncercie, a tak- że zwiedziłam ponownie stolicę naszego kraju.

Olga Klimek

Nazywam się Olga Klimek,
ale wolę jak się do mnie mówi Olega. Chciałabym mieć właśnie taki pseudonim. Uczęszczam na zajęcia dziennikarskie od czwartej klasy. Uwielbiam czytać i oglądać „Harry’ego Pottera” autorstwa J. K. Rowling i to właśnie z nią chciałabym przeprowadzić wywiad. Moimi ulubionymi zajęciami w szkole są: biologia, historia, WOS oraz języki obce. Niczego mi nie brakuje w naszej szkole ani nic mnie w niej nie irytuje. Moim ulubionym kolorem jest żółty, lubię luźny, sportowy styl ubioru, a moją ulubioną potrawą jest spaghetti. Mój znak zodiaku to Waga, choć nieczęsto czytam horoskopy, gdyż nie wierzę w przesądy. W tym roku szkolnym obiecuję sobie osiągnąć jak najlepsze możliwie oceny, abym dostała się do wymarzonej szkoły. Myślę, że ciekawą propozycją może być spytanie się uczniów naszej szkoły o ich wakacje czy wolny czas i umieszczenie ich wypowiedzi w gazetce szkolnej. Trochę się stresuję ósmą klasą, ale jestem pozytywnie nastawiona do pracy w tym roku szkolnym.

Anna Wojtczyk

Nazywam się Anna Wojtczyk,
nie posiadam swojego pseudonimu. Na zajęcia dziennikarskie uczęszczam od czwartej klasy szkoły podstawowej. Moim marzeniem jest przeprowadzenie wywiadu ze swoimi idolami: znanym brytyjskim zespołem Roadtrip oraz rozwijającym swoją karierę Isaciem Elliotem, Arturem Sikorskim. Wywiad przeprowadziłabym z nimi o ich karierze, zainteresowaniach. Moim ulubionym przedmiotem w szkole jest język angielski. Poza szkołą uczęszczam na dodatkowe zajęcia z tego języka. Moim ulubionym kolorem są różne odcienie neonowe, na co dzień preferuję wygodny styl ubioru. Moją ulubioną potrawą są potrawy mączne, a moim znakiem zodiaku jest Rak. W tym roku szkolnym obiecuję sobie, że bardziej przyłożę się do nauki oraz postaram się dobrze napisać testy końcowe, aby dostać się do wybranej szkoły. W najbliższym numerze gazetki szkolnej chciałabym napisać o minionych wakacjach. Bardzo tęsknię za wakacjami, gdyż podczas nich spełniłam swoje marzenia, mianowicie spotkałam swoich idoli wymienionych powyżej, na których koncercie byłam oraz zobaczyłam i byłam na koncertach innych młodych gwiazd, podczas znanego Festiwalu Young Stars 2019.

Karina Gray

Nazywam się Karina Gray,
mam jedenaście lat i chodzę do klasy 6a. Moim pseudonimem będzie Niebieski Wilk. Uczęszczam na zajęcia dziennikarskie od 04.09.2019r. Chciałabym przeprowadzić wywiad z Daniel'em Radcliffe'em ponieważ jest on aktorem występującym w mojej lubionej serii o Harrym Potterze. Bardzo chciałabym go poznać. Moimi ulubionymi zajęciami w szkole jest uczenie się angielskiego oraz historii. Brakuje mi ciszy w szkole, ponieważ na przerwach słuchać dużo krzyków, to mnie nie męczy, ale też drażni i irytuje. W naszej szkole są fajni i mili nauczyciele. Bardzo lubię kolor niebieski, nie mam stałego stylu ubioru, lubię go często zmieniać. W tym roku szkolnym obiecuję sobie, że postaram się mieć dobrą średnią w nauce. W najbliższym numerze gazety szkolnej chciałabym napisać o aktorstwie, jaka może być frajda na planie filmowym oraz o tym, że występując w filmie, możemy zdobyć sławę i popularność. Kto wie, może ktoś ze szkoły zostanie piosenkarzem, piosenkarką lub aktorem? Tęsknię za wakacjami, ponieważ w wakacje nie muszę wcześnie wstawać i mam dużo czasu na odpoczynek.

Natalia Bańka

Nazywam się Nikola Bańka,
chciałabym mieć pseudonim Banieczka. Uczęszczam na zajęcia dziennikarskie od 04.09.2019r. Pragnę przeprowadzić wywiad z Karolem Wiśniewskim, popularnym yutuberem, na temat nagrywania ciekawych filmików, ponieważ podziwiam go za sukcesy w pracy. Moje ulubione zajęcia to język polski i język angielski. Brakuje mi dużych przerw, a za dużo jest lekcji, lubię bardzo w naszej szkole nauczycieli. Kocham kolor żółty, ubieram się w luźne ubrania i ładnie. Lubię jeść pizzę. W tym roku szkolnym obiecuję sobie, że będę więcej się uczyła. Chciałabym opisywać imprezy szkolne, jak np. dyskoteki. Nie tęsknię za wakacjami, ponieważ bardzo się nudzę i nie mam co robić w domu.

Julia Czylkowska

Nazywam się Julia Czylkowska.
Mój dziennikarski pseudonim to Szynszyla. Na zajęcia dziennikarskie uczęszczam od 04.09.2019r. Chciałabym przeprowadzić wywiad z panią Dorotą Rusak. Moje ulubione zajęcia w szkole to: wf, plastyka, muzyka. Bardzo lubię kolor czarny i czerwony. Moją ulubioną potrawą jest spaghetti. W tym roku szkolnym obiecuję sobie, że będę bardzo dobrze się uczyć i zdobywać nowe umiejętności. Do nowego numeru gazetki chciałabym napisać o minionych wakacjach. Tęsknię za wakacjami, ponieważ lubię ciepło i podróże.

Mikołaj Grzesik

Nazywam się Mikołaj Grzesik,
mój pseudonim to Miki wolałbym Mixson, bo taki mam nick na youtube. Uczęszczam na zajęcia dziennikarskie od 4 klasy. Chciałbym przeprowadzić wywiad z Tymkiem. Podziwiam go i jego piosenki. Moje ulubione zajęcia w szkole to dziennikarskie i informatyka. Poza szkołą chodzę na siłownię do mojego kuzyna. Brakuje mi w szkole wycieczek, jest ich za mało, tylko nauka. Marzę o nauce przez zabawę. Mój ulubiony kolor to czarny, lubię garnitury, ale tylko czarne oraz białe. Ulubiona potrawa to pizza. Mój znak zodiaku to Lew. W tym roku szkolnym obiecuję sobie, że dostanę świadectwo z czerwonym paskiem. Nie wiem, o czym chciałbym napisać do najbliższego numeru gazety szkolnej. Tęsknię za wakacjami, ponieważ nie lubię chodzić do szkoły.

Paweł Kostka

Nazywam się Paweł Kostka,
mój pseudonim to Kostek. Na zajęcia dziennikarskie uczęszczam od 2017 roku. Chciałbym przeprowadzić wywiad z panem Dominikiem Kaczmarkiem na temat Krzysztofa Piątka, porozmawiać o jego karierze. Moim ulubionym zajęciem w szkole jest wuef, a pozaszkolne - innowacja "finanse". Mój ulubiony kolor to niebieski, styl ubioru to na co dzień: spodnie jeansowe i biała bluza z kapturem. W tym roku szkolnym obiecuję sobie, że postaram się mieć lepsze oceny. Chciałbym opisywać wydarzenia sportowe. Tęsknię za wakacjami, gdy nie ma wakacji, trzeba chodzić do szkoły.

Sara Pszczoła

Nazywam się Sara Pszczoła,
chodzę do klasy 6. Jako pseudonim chciałabym przyjąć "Sarenka", ponieważ uważam, że pasuje mi on do imienia. Na zajęcia dziennikarskie chodzę od 01.10.2019r. Chciałabym przeprowadzić wywiad z Nikolą, moją koleżanką, dowiedzieć się, co sądzi o przemocy niektórych uczniów, bo to jest ogromny problem. Moje ulubione inne zajęcia w szkole to: chór szkolny, plastyka. Mój ulubiony kolor to czarny, a styl ubioru to basic. Uwielbiam rosół. Mój znak zodiaku to Panna, ponieważ mam urodziny w sierpniu. Nie tęsknię już za wakacjami ponieważ, gdy jestem w szkole nie nudzę się i zdobywam nową wiedzę.

Dominika Szafrańska

Nazywam się Dominika Szafrańska.
Chciałabym mieć pseudonim Szafa. Uczęszczam na zajęcia od czwartej klasy. Chciałabym przeprowadzić wywiad z Michałem Pazdanem na temat piłki nożnej. Moje ulubione zajęcia to: język angielski, plastyka i wu-ef. Brakuje mi w szkole brata Kacpra, który też uczył się w naszej szkole. Lubię kolor niebieski, styl ubioru na co dzień to: spodnie jeansowe, bluzki. Lubię potrawy: spaghetti i pizzę. W tym roku szkolnym obiecuję sobie, że poprawię się w nauce. Chciałabym opisywać wydarzenia z życia szkoły, np. pisać o dyskotekach. Tęsknię za wakacjami, ponieważ jeździłam w różne miejsca.

Oskar Tkacz

Nazywam się Oskar Tkacz,
mój pseudonim to Oski. Na zajęcia dziennikarskie uczęszczam od 04.09.2019r. Chciałbym przeprowadzić wywiad z Robertem Lewandowskim na temat piłki nożnej i jego kariery. Moje ulubione zajęcia w szkole to wychowanie fizyczne, a poza szkołą lubię grać w piłkę nożną. Lubię kolor pomarańczowy. Na co dzień noszę ukochane czerwone buty. Lubię jeść naleśniki. W tym roku szkolnym obiecuję sobie, że się poprawię w nauce i zachowaniu. Chciałbym napisać do gazetki szkolnej o tym co dzieje się ciekawego w szkole. Nie tęsknię za wakacjami, ponieważ lubię chodzić do szkoły.

W ostatnim numerze

2018 / 2019

  • Wydanie specjalne z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
  • 1/2018/2019
  • stron 20

Archiwum

2017 / 2018

2016 / 2017

2015 / 2016

2014 / 2015

2013 / 2014

2012 / 2013

Zadzwoń: 59 8113 177
Społeczność:
do góry